Lutospawanie czyli lutowanie metodą MIG

Postęp techniczny przynosi z sobą nowe rozwiązania. Cynkowanie, które nie tylko w dziedzinie budowy samochodów jest symbolem wyższej jakości i dłuższej żywotności, w przypadku spawania metodą MAG powoduje znaczne zwiększenie tworzenia się pęcherzy i odprysków na skutek odparowania warstwy cynku. Alternatywą w przypadku łączenia materiałów cynkowanych jest lutospawanie czyli lutowanie metodą MIG. Jako materiał dodatkowy wykorzystuje się brąz (np. spoiwo CuSi3). W przypadku typowych zastosowań do blach cienkich lutospawanie odbywa się prądem pulsującym o natężeniu poniżej 100 A.
Dodatkowy, korzystny efekt: nie występuje potrzeba ponownego cynkowania, gdyż spoina lutospawana w metodzie MIG jest odporna na korozję. Spawanie oferowanymi przez nas półaytomatami spawalniczymi czyli migomatami z zastosowaniem różnorodnych drutów, w tym aluminiowych oraz lutospawanie drutem CuSi3 jest niezwykle łatwe. Programy synergiczne, przygotowane specjalnie dla tych materiałów są proste w użyciu – wystarczy wybrać program odpowiedni do spawanego
materiału rodzimego, drutu i gazu. Specjalny proces impulsowy redukuje wprowadzane ciepło, poprawia jakość połączeń oraz zmniejsza odkształcenia blach.

Urządzenia zawierają także synergiczne programy dla stali czarnej i nierdzewnej, poszerzające do maksimum zakres jego zastosowań. Wysokojakościowe spawanie, prostota i elastyczność działania – oto, czym są nasze urządzenia do lutospawania.
Metoda lutospawania znajduje coraz więcej zwolenników w warsztatach blacharskich, a także wśród instalatorów wentylacji.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.